with Brak komentarzy

Kolorowe pizzerinki

To doskonała przystawka na ciepło! Cieplutkie i chrupiące ciasto francuskie, ciągnącą się mozzarella,słodkie papryczki i smażona cebulka.. Proste w przygotowaniu i mega smaczne! Zjadamy je prosto po upieczeniu 🙂 wtedy są najlepsze! Można podawać je z ulubionym sosem, myślę że najlepiej użyć delikatnego sosu czosnkowego. Zbyt mocny może zabić połączenie słodkiej papryki, delikatnej mozzarelli i podsmażonych piórek cebulki!

Składniki:

  • Ciasto francuskie
  • Mozzarella
  • Cebulka
  • Papryczka
  • Pomidor, oliwki

kolorowe pizzerinki


Ciasto francuskie pokrój na prostokąty*. Mozzarellę zetrzyj na drobnych oczkach i posyp nią prostokąty ciasta francuskiego. Papryczkę pokrój w drobne paseczki i przez chwilę podsmaż na patelni na minimalnej ilości oleju. Cebulkę pokrój w piórka i zeszklij na patelni-nie smaż jej zbyt długo 🙂 ponieważ, podczas pieczenia może się szybko przypalić.

*zamiast prostokątów, możesz wycinać kółka przy pomocy szklanki lub innego kuchennego przedmiotu! Tylko od Ciebie zależy, jaki kształt przybiorą kolorowe pizzerinki.

Prostokąty z ciasta francuskiego ozdób papryczką i cebulką. W tym przepisie króluje papryczka i cebulka, ale możesz ozdabiać je ulubionymi warzywami! Jedną z pizzerinek ozdobiłam żółtym pomidorem, do drugiej dodałam odrobinę oliwek.

Tak przygotowane kolorowe pizzerinki, wstaw do nagrzanego do 190 stopni piekarnika i piecz około 20 minut.

 

Kolorowe pizzerinki
Kolorowe Pizzerinki

Zostaw Komentarz